O NAMA

Urdruženje Turaka u Srbiji je potpuno apolitično i oslobođeno svih rasnih i religioznih predrasuda ili razlika. Osnovano je kao nestranačko, nevladino i neprofitno udruženje građana čiji je cilj razvijanje međusobnog prijateljstva srpsko-turske zajednice, negovanje dobrosusedskih odnosa, naučno i stručno istraživanje etnološke građe, zalaganje za zaštitu kulturno istorijskih spomenika oba naroda na ovim prostorima, čuvanje tradicija, poboljšanje saradnje oba naroda na polju ekonomije i culture, a u cilju afirmacije u svetu.

Naše aktivnosti i projekti vodiće u smeru okupljanja i edukacije građana, prvenstveno omladine koja posebno na prostorima Sandžaka gaji ljubav prema Republici Turskoj i njenom narodu.

Na polju edukacije udruženje Turaka u Srbiji ima ideju da prikuplja i obrađuje naučnu i stručnu literaturu, organizuje samo ili u zajednici sa drugim organizacijama, stručne skupove, savetovanja, seminare, kurseve turskog jezika, komemoracije značajnih događaja i druga delovanja u ovoj oblasti, objavljuje knjige i druge publikacije, sarađuje sa univerzitetima, stručnim udruženjima, nacionalnim savetima i drugim organizacijama u zemlji i inostranstvu koje se bave srpskom i turskom istorijom, kulturom i tradicijom.

Veliki broj ljudi ima želju da poseti Republiku Tursku, da se upozna sa kulturno – istorijskim spomenicima, narodom, kulturom, tradicijom i jezikom. Kroz naše udruženje nastojaćemo da uz pomoć prijatelja što veći broj ljudi sa ovih prostora ostvari ove želje.

Jedan od neizostavnih i prioritetnih ciljeva je da Udruženje Turaka u Srbiji turskoj nacionalnoj manjini koja živi ovde, kroz instituciju ostvari i obezbedi sva Ustavom zagarantovana prava manjinama.

Komentariši